עכשיו זהו זמן מצויין לקנות דירה

עם התוכנית החדשה של שר האוצר בדבר מעמ 0%, נוצר מצב משונה שבו העסקאות במשק הנדלן קטנות. כולם יושבים על הגדר. אין הרבה עיסקאות נדלן (יחסית לתקופה), אין הרבה התחלות בנייה… בקיצור לא יודעים מה יקרה. 

הבעיה שנוצרה מהסיטואציה הזאת היא שיש עיסקאות שמחכות להיסגר, שמחכות להתרחש ולא נעשות. 

מה יקרה אחרי שהתוכנית החדשה תתממש? אז שוק הדיור יתחיל לזוז. אז עלול/עשוי להיווצר מצר שבו יהיה לחץ של קונים, ובמצב שבו יש הרבה קונים לחוצים אז המחירים עולים! בנוסף, נדמה שהריביות עדיין מאוד נוחות לקבלת משכנתא. 

הדבר האלה מביאים אותי לחשוב שאם אתם רוצים לקנות דירה, תשקלו לעשות את זה עכשיו – נדמה שעכשיו הוא הזמן הטוב ביותר מכל הבחינות הכלליות. 

כולם רוצים שתקחו משכנתא

כאשר אתם באים לבנקים ומבקשים משכנתא אתם עלולים לחשוב שהבנק עושה לכם טובה. ובכן לא כך הם פני הדברים…

ישנם הרבה מאוד גופים שרוצים שתיקחו את השירותים שלכם לקבלת משכנתא:

  • בנקים למשכנתאות רבים עליכם
  • ביטוחי משכנתא למנהם
  • שמאים
  • יועצי משכנתאות למנהם

אפשר להראות את זה שכולם רוצים אותם בכל מיני צורות. את הצורות הפשוטות היא להסתכל על כמה הספקים השונים מוכנם לשלם עבור כל קליק:

כאשר אתם מחפשים בגוגל את המלה משכנתא אתם תגלו שיש הרבה מאוד. מתברר שמפרסמים מונים לשלם  30 שח לכל קליק. (נכון לכתיבת שורות אלה. בתקופות שונות זה נע סביב 5 שקלים כאר זה במגמת עליה כל הזמן).

אתם מבינים? כל קליק שמישהו לוחץ המפרסמים מוכנים לשלם על כך  30 שקלים.

זה שווה להם ? כמובן שכן…

אם נניח שמתוך 100 אנשים אחד סוגר משכנתא בבנק מסוים  (אחוזים כמובן הרבה יותר טובים) אז הקליק עלה להם 3000 שח. וכמה הם הרוויחו מאותו אחד?  לאורך שנים הרבה יותר מקליק אחד…..

כאשר אתם באים להתמקח על עמלות, או על דברים כאלה… דעו שהספקים משחקים אותה קשה להשגה אבל למעשה הם מאוד רוצים שתסגרו איתם.